Install FLASH player

 Apie Mus | Akcijos - naujienos | Darbų galerija | Susisiekite | Apie užuolaidas

 

Įžanga

 

Užuolaidos slepia mūsų namus nuo saulės spindulių, įkyrių kaimynų žvilgsnių, apsaugo nuo karščio, šalčio, gatvės triukšmo. Tinkamai parinktos užuolaidos net ir labai kuklų kambarį padaro jaukesniu. Todėl mūsų salono „ARB DECOR“ dizainerės duos ne vieną gera patarimą kaip papuošti Jūsų erdvę.

 

 

Svetainė

 

Svetainė- tai reprezentacinė vieta Jūsų namuose, todėl šiame kambaryje užuolaidos turi labiausiai atspindėti Jūsų supratimą apie namus. Šiame kambaryje gali būti kabinamos pačios įdomiausios užuolaidos, tačiau tai priklauso nuo Jūsų svetainės interjero: jis gali būti klasikinis, modernus, skandinaviškas ar šiuo metu labai populiarus eklektiškas stilius (įvairių stilių sanplaika) .Nuo to priklausys ar Jūsų užuolaidos kris didelėmis raštuotomis klostėmis ar bus lygios minimalistinės širmos ar romanetės.

 

 

 

 

Miegamasis

 

Dažniausiai šiame kambaryje kabinamos užuolaidos, jos gali būti surištos kutais ar virvelėmis. Juk būtent užuolaidos draperija suteikia patį didžiausią jaukumą! Tačiau jei erdvė labai maža drapiruotų užuolaidų teks atsisakyti, tokiu atveju išgelbės romanetė.

Tam kad kambarys būtų pilnai „ užbaigtas“ nereikėtų pamiršti ir lovatiesės. Ją galima siūti iš tamsesnio audinio nei užuolaidos ( kad būtų mažiau tepli), tačiau audinys lovatiesei patartina, kad būtų neglamžus. Nereikėtų pamiršti ir pagalvėlių, juk kiekviena interjero smulkmena daro mūsų namus gražesniais.

 

 

 

Vaikų kambarys

 

Renkant užuolaidas į vaikų kambarį pirmiausia reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių. Linksmos, ryškių didelių raštų užuolaidos labai tiks jaunesnio amžiaus vaikams. Vyresniems siūlytume rinktis ramesniu raštų, bei tonų užuolaidas. Nereikėtų vaikų kambaryje kabinti sudėtingų formų, blizgančių, labai prašmatnaus audinio užuolaidų. Tokios gali trikdyti vaikų fantaziją.

Didelį dėmesį reikėtų atkreipti į kambario dydį, lovos bei rašomojo stalo vietą. Dažniausiai vaikų kambariuose tinka romanetės. Tačiau jei pasirinksite užuolaidas ypač jaukiai ir žaismingai atrodys užuolaidos pasiūtos su spalvingais kaspinėliais ar užsiūta aplikacija, kuri gali atkartoti ir tapeto raštą.

 

 

 

Virtuvė

 

Šioje erdvėje dažniausiai kabinamos romanetės. Jos gali būti languotos, dryžuotos ar visiškai lygios. Tik jokiu būdu virtuvėjė netinka atlasinės ar labai blizgaus audinio užuolaidos. Tačiau ir vėlgi gali būti išimčių, todėl  visada pirmiausia atkreipkite dėmėsį į savo interjerą!

 

 

 

Viešos erdvės

 

Tai gali būti kavinė, retoranas, viešbutis ar kosmetikos kabinetas. Šiose erdvėse skiriamas labai didelis dėmesys užuolaidai. Masinio susibūrimo vietose turi būti naudojami nedegūs audiniai, pagaminti iš nedegių "trevira" siūlų. Plačią nedegių audinių kolecjiją Jums pasiūlys užuolaidų salonas "ARB DECOR". 

 

Pakabinimo būdai

 

Čia jau galite leisti pasireikšti Jūsų fantazijai. Jeigu norite tvarkingai krentančių užuolaidų  siūkitės jas su žiedais. Tai užuolaida, kurios viršuje įklijuojama speciali juosta žiedams, paskui į ją įkalamas metalinis ar plastikinis žiedas. Vienodas atstumas tarp žiedų užuolaidų kritimą padaro itin lygų ir vienodą.

 

 

Užuolaidos su drapiravimo juostele . Jų pasirinkimas užuolaidų salone „ARB decor“

labai platus, jos gali būti  2,5- 12cm pločio, turėti įvairiausius sutraukimus nuo pačio papraščiausio „pieštuko“ iki sudėtingų „koriukų“ ar „taurelių“.   Su šiomis drapiravimo juostelėmis užuolaidas galima siūti be karūnėlės  ir su karūnėle. Karūnėlė-tai kai virš drapiravimo juostelės paliekama  norimo pločio 2-8 cm karūnėlė, sutraukus juostelę ji paslepia karnizo vamzdį  bei suteikia puošnumo užuolaidai.

 

 

Užuolaidos su kilpelėmis, raišteliais. Kilpeles  galima siūti įvairaus pločio bei spalvos, jas išryškinti sagomis. Raišteliai gali būti skirtingo ilgio, surišami į kaspinėlį, tai ypač pagyvina vaikų kambarį.

Tačiau jei šią užuolaidą ketinate traukinėti ( atidaryti langą ar balkono duris) tokios užuolaidos nebus labai patogu, nes užuolaida su kilpelėmis ar raišteliais sunkiai traukosi ant karnizo vamzdžio.

 

 

Naujovė, kuri tampa vis labiau populiari, tai sutraukimo juostelė, kuri veriama tiesiai ant karnizo. Ji klostes subanguoja tik į priekį, todėl taupoma erdvė.

 

 

 

Pakeiskite užuolaidas pačios!

 

Atsibodo tos pačios užuolaidos? Pabandykite jas pakeisto pačios. Sakote, kad nemokate siūti. Jums šito nereikės. Pabandykite tiesiog jas kitaip suimti.

1-ąjame paveikslėlyje matome užuolaidas, kurios krenta lengvomis klostėmis ant žemės.

 

 

2 žingsnis. Įgręžkite užuolaidų laikiklius šonuose ir suimkite užuolaidas, kad jos krisdamos darytų lūžtančią draperiją. Pariškite jas kutu ar dekoratyvine virvele. Jei Jūsų užuolaida iš trijų dalių viduriniąją palikite kabėti tiesiai.

 

 

3 žingsnis. Atsibodo ir šitas vaizdas? Suimkite viduriniąją užuolaidą. Na ir kaip? Ar Jūsų langas pasikeitė?

 

 

 

 

4 žingsnis. Užtraukite  užuolaidas. Tegu Jūsų nemato įkyrūs kaimynai.

 

 

 

 

 

 

 

Karnizai, aksesuarai

 

Pastaruoju metu vis didesnis dėmesys yra skiriamas karnizams bei aksesuarams. Jų pasirinkimas užuolaidų salone „ ARB decor“ itin platus. Karnizai  gali būti vamzdiniai: įvairių spalvų, diametrų, metalo sudėčių ( nerūdyjančio plieno, bronzos) pagal Jūsų interjerą yra priderinami antgaliai nuo paprastos spaudės , minimalistinio antgaliuko su svarovskio kristalais iki klasikinio ar itin modernaus kalvio darbo antgalio.  Karnizai, bėgeliai, bėgelių sistemos gali būti pjaustomi iki norimo ilgio, taip pat kai kurie iš jų gali būti lenkiami Jums reikiamu kampu arba pagal konkretų erkerį.

 

 

Prie karnizų yra pritaikomi ir užuolaidų laikikliai: kabliai, kabliukai bei dekoratyvūs suėmimai.

Aksesuarai, tai dekoratyviniai kutai, įvairūs parišimai.

 

 

 

Naudingi patarimai

 

  • Kad užuolaidos tarnautų ilgiau jas skalbkite ne aukštesnėje kaip 30º temperatūroje, nebent užuolaidų gamintojas nurodo kitaip;
  • Natūralaus šilko užuolaidas neškite į valyklą, išskalbus jos praras blizgesį bei formą;
  • Lovatieses pasiūtas su sinteponu taip pat neškite į valyklą;
  •  Užuolaidas pasiūtas su žiedais skalbimo mašinoje skalbkite įdėję į apatinių rūbų maišelį, kad plastikinis žiedas nenusidaužytų į būgną;
  • Užuolaidas skalbdami rankomis jų netrinkite, o tik švelniai paspaudykite. Negręžkite, kad neprarastų formos.
  • Išskalbti romanetę iš pirmo žvilgsnio atrodo neįveikiama užduotis.

 

 

Apie Mus | Akcijos - naujienos | Darbų galerija | Susisiekite | Apie užuolaidas

Atgal